Cze 20 2012

Alkohol na kawalerski vs. alkohol na wesele

Opublikował o 07:54 w kategorii Okazje i ceremonie

Alkohole – związki organiczne, które zawierają przynajmniej jedną grupę hydroksylową połączoną z atomem węgla. Wystarczy tej teorii. Nie trzeba znać składu chemicznego alkoholu, żeby wiedzieć, że bez niego każda impreza ma problemy z rozkręceniem się. Dotyczy to także wieczoru kawalerskiego oraz przyjęcia weselnego.

 

Wieczór kawalerski bez alkoholu to stracony wieczór. Niezależnie od tego czy odbywa się w domu, czy w klubie, lub jakimkolwiek innym miejscu, nie obejdzie się bez trunków. Mężczyźni z reguły są amatorami mocnych alkoholi, więc dominującym trunkiem jest polska wódka – dobra, schłodzona wódka wysokiej jakości, w towarzystwie najlepszych kumpli, musi smakować wyjątkowo. Do wódki warto przygotować zagryzkę. Tradycyjne kiszone ogórki czy chleb ze smalcem mogą nie wystarczyć. Trzeba przygotować się na to, że alkohol pobudzi apetyt, więc lepiej mieć w zanadrzu żurek lub – bardziej nowocześnie – pizzę, kebab itp. Coraz bardziej popularnym mocnym alkoholem spożywanym przez Polaków jest whisky. Przeważnie pije się ją w niskiej szklance z dodatkiem lodu lub schłodzonej wody.

Zorganizowanie alkoholu na wesele nie jest już takie proste. Wódka i whisky nie wystarczą, bo większość kobiet preferuje słabsze alkohole. Dlatego na weselu nie może zabraknąć win – białego i czerwonego. Białe wino pasuje do drobiu, ryb, potraw mącznych, natomiast czerwone do mięsa czerwonego i dziczyzny. Wino musujące pije się tylko do deseru. Ale to jeszcze nie koniec problemów, bo przecież półki sklepowe uginają się od ilości towaru. Problem dla tych którzy nie piją wina na co dzień rozwiązuje marka Jacobs Creek, która oferuje wina w rozsądnej cenie i jednocześnie bardzo dobrej jakości, której nie będzie się trzeba wstydzić przed gośćmi.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź