lut 28 2013

Co się pije na imprezach?

Opublikował o 08:45 w kategorii Domowe trunki,Drinki na różne okazje

drinki

Weekend jest coraz bliżej, a wraz z nim przychodzi czas na weekendowe szaleństwo. W tej sytuacji warto zastanowić się, z jakimi alkoholami najlepiej umilać sobie wtedy czas. Chociaż o gustach się nie dyskutuje, to warto poznać kilka koncepcji. A czasem spróbować czegoś nowego. Czego dokładnie?

Żeby życie miało smaczek…

Myśląc o tym, co będzie się piło w czasie danej imprezy warto pomyśleć, dla kogo będzie ona przeznaczona. Jeśli na imprezie będą przebywały tylko kobiety, warto się słabsze alkohole, chociażby wino. Nie może też zabraknąć jedzenia, najlepiej w postaci lekkich przekąsek, żeby dbać o dietę. Gdy w grę wchodzi domówka, można przygotować lekką kolację i poncz (do czego potrzeba: litr soku z czarnej porzeczki, litrowy wytrawny Vermuth, 0,7 litra wódki, półtora litra napoju gazowanego, wyciśnięty z dwóch cytryn sok, a także kostki lodu i cytryna bądź pomarańcza do dekoracji).

drinki

Sposób przygotowania ponczu jest bardzo prosty: trzeba wymieszać ze sobą wszystkie składniki i odstawić je na minimum dwie godziny, a potem udekorować cytrynami. Ewentualnie kobiety mogą zdecydować się na owocową wódkę albo likier. W przypadku męskich imprez zapewne najlepszym rozwiązaniem jest stara dobra wódka. Niewykluczone, że dobrą opcją byłoby pobawić się w alkoholowe shoty, chociaż ta zabawa bywa droga. Kluczowe jest wybranie składników różniących się od siebie gęstością, a później wlewanie do kieliszka syropu (przykładowo malinowego, Grenadiny czy Blue Curacao), likieru, a dopiero na końcu wódki. Aby przygotować Wściekłego Psa, trzeba mieć czterdzieści mililitrów wódki, dziesięć mililitrów malinowego soku, szczyptę pieprzu i odrobinę sosu tabasco.

drinki dla zakochanych

Ciekawym rozwiązaniem może się okazać Kurczak w Atramencie. Do tego potrzeba z kolei pięćdziesiąt mililitrów Blue Curacao, sto mililitrów grejpfrutowego soku i pięćdziesiąt mililitrów wódki. Kiedy już się to ma, rozlewa się do kieliszków Blue Curacao, wódkę miesza się z sokiem w shakerze, a następnie wlewa się to ostrożnie po łyżeczce do każdego kieliszka. Jeśli zaś chodzi o Imbirowy Żuberek, to potrzeba czterdzieści pięć mililitrów żubrówki, pięć mililitrów imbirowego soku, a także odrobinę cynamonu. Crustę na kieliszkach robi się za pomocą cynamonu i syropu, do każdego z nich wlewa się żubrówkę i dodaje się imbirowego soku, a ten powinien osiąść na dnie. Jeżeli zaś w planach na weekend ma się randkę, to nie powinno się na niej spożywać zbyt dużo alkoholowych napojów, ponieważ może się to negatywnie odbić na opinii drugiej osoby na nasz temat. Najlepiej wypić po dwa drinki z wódką bądź whisky.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź