lut 07 2012

Absolut Wódka – absolutnie jedna z najlepszych

Opublikował o 07:38 w kategorii Tradycja i alkohol

wódka AbsolutWódka Absolut uznawana jest za jeden z sześciu najlepszych alkoholi na świecie. Na rynku międzynarodowym pojawiła się w roku 1979 i bardzo szybko stała się jedną z tych, które charakteryzuje najwyższa jakość. Pierwszą butelkę tej wódki sprzedano w Szwecji w roku 1879.

Historia powstania tego alkoholu sięga jednak jeszcze wcześniejszych lat. W piętnastym wieku rozpoczęła się produkcja alkoholu o nazwie bränvin. Wytwarzano go ze zbóż lub importowanych win. Jednak nie od razu do celów spożywczych. Początkowo był on stosowany jako lekarstwo lub składnik wykorzystywany podczas produkcji strzelniczego prochu. W wieku siedemnastym, alkohol ten, już jako znany obecnie spirytus destylowany, czyli wódka, uznany został narodowym trunkiem Szwedów.

Wyjątkowy alkohol wymagał specjalnego opakowania. Wódkę Absolut sprzedawano w eleganckiej butelce, której projekt zainspirowany był wzorem butelki odnalezionej w sklepie z antykami, w Sztokholmie. Nowością było tu również to, że producenci zadecydowali, że wódka ta nie powinna mieć typowej, papierowej etykiety. Chodziło przede wszystkim o to, aby w pełni widoczna była kryształowa zawartość butelki. Zdecydowano się więc na nadruk bezpośrednio na szkle. Zdecydowano się na kolor niebieski i te normy utrzymywano przez wiele, wiele lat.

Obecnie, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie zakupimy wódkę Absolut, możemy mieć absolutną pewność, że pochodzi ona z jednego i tego samego miejsca, a mianowicie ze szwedzkiej destylarni znajdującej się w pobliżu miejscowości Ahus (południowa Szwecja)

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź