mar 17 2011

Ciekawa historia Jacka Danielsa…

Opublikował o 13:56 w kategorii alkohol,Typy alkoholi

Tak, zapewne każdy z Was zna tę markę. Tę niepowtarzalną markę zapakowaną w kwadratową butelkę z czarno-białą etykietą, która zmieniła się tylko bardzo nieznacznie na przestrzeni wieków. To właśnie Jack Daniel’s. Uważa się, bezsprzecznie, że jest to jedna z najlepszych whiskey na świecie, a już na pewno jest rozpoznawalna przez wszystkich. Marka ta zyskała klasę głównie dzięki swojemu oryginalnemu smakowi i zapachowi, ale również dzięki historii.

Whiskey to zaczęło być produkowane w 1866 roku, kiedy to Jasper „Jack” Daniel zaufał swojej intuicji i postawił na jakość, a nie na ilość. W tamtych czasach właśnie owa jakość była bardzo często pomijana przez różnych producentów whiskey. Jako ciekawostkę, można dodać, że destylarnia twórcy Jacka Daniel’sa była pierwszą, oficjalnie zarejestrowaną w Stanach Zjednoczonych.

Uważa się, że Jack Daniel’s należy do drinków premium. Jest trunkiem, po którego sięgają najwięksi smakosze. Mówi się, że marka ta nie ulega trendom, a sama je kreuje. Niewiele marek może to o sobie powiedzieć, a już na pewno niewiele marek alkoholu.

Warto zwrócić uwagę na specjalny sposób przygotowywania tej whiskey. Jest ona poddawana filtracji przez grubą warstwę klonowego węgla drzewnego. W tym przypadku proces ten może trwać nawet dziesięć dni, ponieważ czasem ilość warstw węgla wynosi ponad trzy metry. Gdy przejdzie już proces filtracji, leżakuje sobie spokojnie w drewnianych, dębowych beczkach od czterech do sześciu lat. Dopiero wtedy rozlewa się ją do charakterystycznych butelek z oryginalną etykietą i eksportuje się ją na cały świat.

I właśnie dzięki swej unikalności, mówi się o odrębnym typie whiskey. To po prostu Jack Daniel’s albo tennessee whiskey. Jako jedyna uzyskuje miano odrębnego trunku, bo jako jedyna jest tworzona w taki sposób. Wielu producentów whisky chce również osiągnąć ten efekt, jednakże większości się to nie udaje.

1 odpowiedź

1 odpowiedź to “Ciekawa historia Jacka Danielsa…”

  1. […] to bez wątpienia Jack Daniel’s, Ballantine’s, Johny Walker, Jim Bean i Jameson. Oczywiście jest ich więcej. Wspominam […]

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź