lut 05 2013

Czym jest Projekt Pokolenie?

Opublikował o 13:55 w kategorii alkohol,Ciekawostki

Odbiegnijmy na chwilę od świata stricte alkoholowego i na moment zajrzyjmy do ciekawostek. Jak się bowiem okazuje, marka jaką jest Absolut to nie tylko absolutnie wyborowa wódka, ale także ciekawe inicjatywy. Projekt Pokolenie, bowiem o nim mowa w ostatnim czasie nieco przycichł. Bardzo żałujemy – dlaczego? Już za chwile kilka słów o projekcie.

Jeśli go nie znacie, pewnie zastanawiacie się czy to konkurs picia wódki na czas i przekazywania tej umiejętności z pokolenia na pokolenie, które będzie nie do ruszenia, jak zespół Kombii w swoim popularnym szlagierze. Tak nie jest, aczkolwiek wyżej wspomnianych zawodów nie da się wcale wykluczyć. Projekt Pokolenie przewiduje bowiem naprawdę różne formy konkursowe. Co najważniejsze, wspiera przede wszystkim młodych ludzi i ich niebagatelne i często niedoceniane wcześniej umiejętności. Jak sami o sobie mówią, ich projekt jest otwarty, pod wieloma względami – żaden z pomysłów z góry nie jest absurdalny i bagatelizowany, raczej absolutnie istotny. Jeśli jesteś zdolnym muzykiem, malarzem, grafikiem czy nawet niezwykle zdolnym cieślą jak słynny Jezus z Nazaretu. Każdy ma szansę pokazania swoich umiejętności, wypłynięcia niczym wieloryb na szerokie wody, dlatego tak właśnie szkoda, że ta inicjatywa nieco przygasła w ostatnim czasie. Jest to ogromna szansa na to, by stać się kimś, by móc dzielić się swoją pasją, inspirować się pracą swoich ulubieńców, obcować z artystami, których do tej pory znaliśmy tylko z kolorowych pism. Projekt poprali ludzie znani z wysokiego szczebla umiejętności, niekoniecznie z absolutnej miłości do alkoholu, ale tego też nie wykluczamy – i on bywa czasami inspirujący. Absolut jest wpierany między innymi przez Novike – elektroniczną kobietę o perłowych włosach, elektroniczną ze względu na muzyczne kreacje, czy też Tomek Sikora, znany w świecie fotografii i wszechstronnej grafiki plakatowej.

 

Naprawdę warto zapoznać się z samymi laureatami konkursów Projektu Pokolenie. Bartłomiej Klocek to jeden z nich. Samo nazwisko nie wzięło się znikąd, w jakie klocki Bartek jest najlepszy? Jego ścieżka to beatbox, na której nieźle wymiata. Nawet za skromne 45-sekudnowe nagranie konkursowe, należy mu się duży, w młodzieżowym slangu – szacun. Nie inaczej jest w przypadku Pana o charakterystycznym imieniu i nazwisku – Paveu Ostrovsky to młody wrocławianin, bardzo specyficzny, jeśli chodzi o styl śpiewania, sceniczną charyzmę. Projekt wykluł też niezwykle zdolnych fotografów i grafików, jak Panie Jaonna Jackowska, autorka czarno-białych fotografii, które nadają życiu wiele kolorytu. Takich ludzi jest naprawdę mnóstwo, czekamy więc na kolejnych i na kolejne starcie z Projektem Pokolenie.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź