lis 09 2013

Pomysły na niebanalne urodziny

Opublikował o 14:12 w kategorii Okazje i ceremonie

Dla jednych tu święto spędzające sen z powiek i przywołująca depresyjne myśli o przemijaniu, dla innych radosny dzień, który pozwala na bezkarną zabawę. Jedno jest pewne urodziny to dzień, który zdecydowanie  warto celebrować .

Pokaż mi, jak spędzasz urodziny, a  powiem ci, kim jesteś. To, w jaki sposób spędzamy urodziny wiele może o nas powiedzieć. Warto wiec zadbać o ciekawe wspomnienia i co roku wykorzystywać datę naszych urodzin jako pretekst do robienia czegoś dla siebie, czegoś co bardzo lubimy i będziemy miło wspominać. Nie musi to być typowa impreza z tortem i grupą znajomych, zorganizujmy coś, co rzeczywiście lubimy i sprawi nam wielką frajdę.

urodziny

Impreza tematyczna. Jeśli jesteśmy wierni tradycji robienia domówek, warto nieco je ożywić i wymyślić odpowiedni motyw przewodni. Wybierzmy główny temat, który będzie determinował rodzaj rozrywki i strojów, jakie będą musieli przywdziać goście. Ludzie uwielbiają od czasu do czasu poszaleć i poczuć się jak szalone dzieciaki. Ruszmy więc wyobraźnią i zaprośmy naszych gości na wieczór, który pozwoli im nieco oderwać się od rzeczywistości.

hipis

Przy wyborze tematów przewodnich, tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeśli jesteśmy sentymentalni, możemy zorganizować imprezę nawiązującą do naszej młodości. Tutaj, zależnie od naszego pokolenia, odkopmy specjalne stroje i gadżety charakterystyczne dla tamtego okresu. Jeśli jesteśmy pokoleniem lat 80 i 90, zapewnijmy odpowiedni podkład muzyczny – czyli stare, niegdyś modne kapele, jak słynne The Kelly Family, Ace of Base czy też – nie bójmy się użyć tego słowa: Backstreet boys. Możemy też zorganizować imprezę w stylu hippisowskim lub też celebrować nasze dowolne upodobania i hobby (całkiem miło wspominam imprezę, na której goście poprzebierali się za… sprzęty RTV i AGD).

river-rafting

Impreza przygoda i rywalizacja. Jeśli lubimy aktywnie spędzać czas, warto  tym duchu zorganizować naszą imprezę urodzinową. Jeśli jesteśmy społecznikami, warto zaprosić znajomych na wspólne polowanie na adrenalinę. Tutaj możemy wykorzystać sprawdzone patenty, czyli paintball, wypad na offroad czy też wspólne biwakowanie i spływ kajakowy lub pontonem (o wspólnym skoku ze spadochronem nie mówiąc). Nic tak nie jednoczy jak adrenalina i nic nie daje tyle satysfakcji, co wspólne przełamywanie bariery strachu. Takie urodziny udowodnią nam, że z każdym kolejnym rokiem, stajemy się coraz odważniejsi i żyjemy pełnią życia.

bowling

Full service – czyli zabawa, rywalizacja i impreza w jeden wieczór. Jeśli należymy do gatunku homo miesczuchens, warto zaprosić znajomych do wspólnego przeczesywania miejskiej dżungli. Tutaj urodziny można spędzić na wiele ciekawych sposobów. Wiele osób twierdzi, że najlepszym miejscem do zabawy jest kręgielnia 0 gdyż łączy ona ducha rywalizacji, pozwala się zintegrować, a do tego jest po prostu świetną zabawą. Lepsze kręgielnie mają także dobrze zaopatrzony bar i specjalne, vipowskie tory do gry (sprawdź tutaj), dzięki czemu zabawa będzie mogła nabrać rumieńców. Po takiej rozgrzewce, wieczór nie ma prawa się nie udać.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź