sty 07 2014

Sposoby na kaca w innych krajach

Opublikował o 11:36 w kategorii Ciekawostki

whiskyCzy zastanawialiście się kiedyś, jak ludzie radzą sobie z kacem w innych krajach? Czy z góry może założyliście, że tak samo jak w Polsce? Jeśli to drugie, to niestety jesteście w błędzie. Poznajcie sposoby na kaca z różnych krajów Europy, Azji, Australii i Ameryki.

Stany Zjednoczone

Zacznijmy od USA, kraju z którym kojarzą nam się niezdrowymi i kalorycznymi posiłkami. Czy towarzyszą one również amerykanom po zakrapianej imprezie? Tak! Na kaca najlepszym sposobem dla przeciętnego amerykanina jest wizyta w barze szybkiej obsługi. Najlepiej by zestaw zawierał bekon, ser oraz jajka. Jeśli to jednak nie wystarcza trzeba sięgnąć innych sposobów. Jednym z nich jest mieszanina mocnego wina, soli, pieprzu, sosu myśliwskiego oraz jądra byka. Tak właśnie, dobrze przeczytaliście, jądra byka.

Wielka Brytania

W Wielkiej Brytanii sposób na kaca jest prostszy. Z racji dość obfitego codziennego porannego posiłku, posiłek na kaca nie różni się niczym. Tym samym, brytyjczycy jedzą jajka na bekonie (podobnie jak amerykanie), tosty pokryte serem i fasolką w sosie pomidorowym. To wszystko popijają herbatą z mlekiem.

Rosja

W Rosji z kolei sposób na kaca wydaje się dość przyjemny. Wykorzystują bowiem oni dobro rosyjskiej sauny. Jest ona połączeniem łaźni fińskiej z butelką stolicznej umieszczonej w śniegu.

Japonia

W Japonii na kaca udaje się do specjalnych barów. Sprzedaje się w nich jedynie jeden posiłek. Są to flaczki.

Chiny

Chińczycy z kolei na kaca piją… zieloną herbatę. Alternatywą jest woda z cytryną.

Niemcy

W Niemczech, Bawarczycy zajadają się kapustką kiszoną. Co więcej popijają ją sokiem z kiszonej kapusty. By nie było tego mało, dość popularną przekąską do tego „dania” są ogórki kiszone.

Dania

W Danii najlepszym sposobem na kaca jest wypicie piwa. Prosto i smacznie.

Francja

Również Francuzi nie szukają daleko sposobu na kaca. Aby go zwalczyć zajadają się francuskimi tostami.

Australia

Gdybyś miał kaca w Australii, podano by Ci miseczkę płatków owsianych oraz pomarańczę.

Który sposób wydaje Ci się najlepszy/najtrafniejszy? A może wolisz typowe, polskie sposoby na porannego kaca?

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź