sty 07 2014

Sposoby na karnawałowego kaca

Opublikował o 10:59 w kategorii Porady

zalanyKac. Trzy litery, które są prawdziwą zmorą wielu imprezowiczów. Istnieje kilka sposobów na to, by szybko i skutecznie sobie z nim poradzić. Czy znasz je wszystkie? Jeśli nie to zapoznaj się z nimi i ciesz się karnawałem do woli.

  1. Woda, zdrowia Ci doda

Pierwszym skutecznym sposobem na kaca jest picie dużej ilości mineralnej wody. Najlepiej by była niegazowana. Jej obecność przyczyni się do zniwelowania odwodnienia komórek. Zbawienne działanie ma również kawa. Jej najbardziej odpowiednia forma to ta z odrobiną mleka. Nie należy jednak z nią przesadzać. Dobrym napojem jest również sok z dużą zawartością witaminy C. Warto napić się soków warzywnych i pomidorowych. Ważne jest tutaj, by nie pić napojów izotonicznych. Co prawda nawodnią one organizm, ale ich zadanie jest związane z uzupełnieniem płynów po wysiłku, a nie po wypiciu alkoholu. Tym samym mogą negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

  1. Syty posiłek

Drugim sposobem jest zjedzenie obfitego posiłku. Zapewne już pod koniec imprezy czujemy niemały głód – im szybciej go zaspokoimy tym lepiej. Na śniadanie najlepsza będzie świeża jajecznica z pomidorami i kilkoma kromkami chleba pełnoziarnistego. Na kaca doskonały jest także rosół. Niektórzy z kolei bardzo cenią sobie działanie ogórków kiszonych.

  1. Ćwiczenia

Na kaca dobre są również ćwiczenia ruchowe. Co prawda ciężko jest się za nie zabrać, ale jest to wyjątkowo skuteczny sposób. Sprawdzi się tutaj m.in. siłowania lub bieganie. Aktywność ta zwiększa tempo metabolizmu, co z kolei przyczynia się do szybszego wydalenia toksyn z organizmu. W żadnym razie nie należy jednak jeździć na rowerze – możemy wciąż mieć procenty w organizmie.

  1. Sen

Jeśli jednak nie mamy na nic sił i wiemy, że kac nam szybko nie minie, warto po prostu położyć się spać. Czas szybciej minie, a my z pewnością obudzimy się z lepszym samopoczuciem.

A jakie są Twoje sposoby na kaca? Który z nich działa najlepiej? Podziel się nimi w komentarzu poniżej.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź