mar 17 2011

Cała prawda o drinkach

Opublikował o 14:13 w kategorii alkohol

Mówi się, że aby się nie upić, lepiej pić drinki niż czystą wódkę. Wiele w tym prawdy, ale czy do końca?  To prawda, pijąc czystą wódkę równie często jak każdy łyk drinka, można się upić błyskawicznie. Idąc tym tokiem myślenia, na pewno jest to zgodne z założeniami. Należy jednak zauważyć, że mało prawdopodobne jest to, aby każdy wypity łyk drinka mógł się równać kieliszkowi wódki, bez znaczenia, czy będzie to dwudziestka, czterdziestka czy pięćdziesiątka.

Należy też zwrócić jednak uwagę na drugą stronę medalu. Wódka sama w sobie nie jest smaczna. Drinki są. Zwłaszcza te kolorowe drinki. I właśnie to one są zdradliwe, ponieważ najczęściej pijemy je, pijemy, sączymy, aż w końcu nie możemy wstać. Wiadomo, mowa tu o całonocnych imprezach, ponieważ w przypadku umówienia się na jednego drinka nie ma o tym mowy.

Drinki są również bardziej niebezpieczne w przypadku, gdy składają się z więcej, niż jednego typu alkoholu. Sami wiecie, jak wiele jest drinków, które poza wódką mają w sobie jeszcze inne alkohole. Najgorzej jest w przypadku zwykłej mieszanki alkoholowej. Nie od dziś wiadomo, że alkoholu nie można mieszać. Nic się nie stanie w przypadku jednego drinka ze zmieszanym alkoholem. Jeśli jednak wypijemy ich pięć, a czasem zdarza się, że więcej, to alkohol błyskawicznie uderzy nam do głowy. W tym miejscu warto wspomnieć jeszcze o tym, że decydując się na picie drinków na imprezach, często nie zwracamy uwagi na ich skład i wybieramy różne, przeróżne na bazie różnych alkoholi. W ten sposób, pijąc je, mamy w żołądku typową mieszankę wybuchową.

Czy zatem nadal lepiej pić drinki, niż wypić kilka kieliszków czystej wódki?

Każdy sposób picia alkoholu ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób się podejdzie do spożywania go. Najlepiej, bezsprzecznie, w każdym przypadku, nieważne czy będzie się piło czystą wódkę, drinki, wino czy piwo, nie pić na pusty żołądek. Warto o tym pamiętać zawsze, i zjeść coś solidnego przed każdą imprezą.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź