cze 16 2011

Jaki alkohol na wesele?

Opublikował o 10:18 w kategorii alkohol,Informacje praktyczne

Kiedyś wesela odbywały się w remizie, na stołach stała czysta wódka, w koszach kiełbasa a goście bawili się nieraz przez kilka dni. W XXI wieku zmienił się sposób przeprowadzania wesela, a co za tym idzie wymagania gości znacznie wzrosły.

Na suto zastawionych weselnych stołach znajdziemy obecnie wykwintne potrawy z różnych części świata, a także przeróżne alkohole. Czysta wódka nadal cieszy się dużą popularnością, coraz więcej osób jednak z niej rezygnuje na rzecz delikatniejszych alkoholi. Większość par kupuje 0,5 litra wódki na osobę. Dodatkowo należy doliczyć butelki, które zostaną rozdane w podziękowaniu za przybycie oraz wygrane w konkursach.

Obecnie na przyjęciu weselnym musi znaleźć się wino, będące doskonałą alternatywą dla osób nie pijących wódki. Gościom należy zaserwować wino białe, różowe i czerwone, wytrawne, półwytrawne i słodkie z przewagą półwytrawnego. Przyjęto, że kupuje się o połowę mniej niż 40% napoju, choć to wszystko zależy od towarzystwa, które może mieć różne upodobania, dlatego też należy dobrze zastanowić nad proporcjami. Nie ma sensu przepłacać, choć gorzej jeżeli zabraknie alkoholu na weselu.

Piwo również pojawia się na weselach, zwłaszcza dwudniowych. Po pierwszym dniu goście mogą odczuwać zmęczenie i potrzebować browaru, by ten postawił ich na nogi. Największą popularnością cieszy się wśród młodych osób, które po gorących tańcach chłodzą się złocistym trunkiem.

Drinki, zwłaszcza te przygotowywane przez barmana zawsze są strzałem w dziesiątkę. Jest to jednak dość droga inwestycja. Dlatego by zaoszczędzić można kupić kilka butelek różnego alkoholu potrzebnego do przyrządzenia kolorowych trunków, postawić je na stoliczku i dołączyć karteczkę z kilkoma przepisami. Jest to duża oszczędność, a mimo to nie trzeba rezygnować z możliwości zaserwowania gościom tych smacznych i zdradliwych napojów.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź