lut 14 2012

Mocne drinki dla Mocno Zakochanych

Opublikował o 10:18 w kategorii Bez kategorii

Świętowanie 14 lutego ma w sobie sporo uroku, jeśli następnego dnia rana nie musimy wstawać do pracy. Należysz do grupy takich szczęśliwców? Proponujemy zatem nieco mocniejsze napoje, gwarantujące duuużą imprezę i pełny – walentynkowy relaks.

Pierwsza propozycja zwie się Wódczaną Borówką. Tworzymy ją bowiem z 40 ml wódki luksusowej, 20 ml syropu z borówek, 30 ml soku z limonek oraz z 60 ml lemoniady, owoców borówkowych i lodu. Sposób przygotowania: do szklanki typu highball wsypujemy lód, wlewamy wódkę, lemoniadę i sok limonkowy. Lekko mieszamy, a na końcu dolewamy wolno syropu z borówek. Drink dekorujemy kilkoma owocami. Kolor ma on iście romantyczny: różowo-bordowy. Smakuje świeżo, ale uwaga na jego moc rażenia: wypity w większej ilości po prostu zwala z nóg.

Zimą warto się podpierać prozdrowotnymi trunkami. Takie są Malinowe czekolady w wersji z promilami: brzeg kieliszka otocz w sypkim kakao, do shakera wlej nieco wódki malinowej, likieru czekoladowego, Baileysa Cream, kakao. Dosyp mrożonych malin i lodu. Całością solidnie wstrząśnij. Malinę najlepiej pić z lekko schłodzonego kieliszka. Pięknie pachnie, słodko smakuj i błyskawicznie wprowadza nas w beztroski nastrój.

Słynny Sex on the beach przywodzi na myśl wakacje w tropikach – w Walentynki takie klimaty są miło widziane. Jak przyrządzić owo cudo? Potrzebne Wam będą: wódka czysta (25 ml), sok żurawinowy (50 ml), sok ananasowy (75 ml), woda gazowana (25 ml), ananas, pomarańcza, lód.  Drink szykujemy następująco: szklankę highball napełnijmy w połowie lodem, wlejmy wszystkie składniki, energicznie zamieszajmy,  a następnie udekorujmy pomarańczą, plasterkiem cytryny. Niech żyją super Walentyny!

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź