sie 25 2011

Najlepsza wódka na wesele

Opublikował o 10:58 w kategorii Tradycja i alkohol

 

  Przygotowania weselne mogą spędzić sen z powiek nie tylko parze młodej, ale także rodzicom i najbliższej rodzinie narzeczonych. Ten najszczęśliwszy dzień w życiu łączy się, co tu dużo mówić, także z ogromnym stresem. Trzeba bowiem tak wiele rzeczy wybrać, przebrać, kupić, oddać, wymienić, spróbować, obejrzeć, wynająć… Z tych różnorodnych decyzji, jedne należą do nudnych, inne do bardziej przyjemnych. Do tych drugich z pewnością zalicza się wybór wódki na wesele.

 Tradycyjne polskie wesela są w Polsce wciąż popularne. Mieszkańcy dużych miast pozazdrościli rozmachu, długości trwania i ilości alkoholu wspaniałym weselom wiejskim. Dlatego też coraz częściej urządzają niezapomniane wesela w podobnym stylu. Oczywiście do takiego wesela musi być dobrana także odpowiednia wódka weselna, aby dopełnić tradycyjnego klimatu. Nie ma chyba wątpliwości, że do takiej stylistyki doskonale pasuje wódka Pan Tadeusz – od razu przed oczami jawi się dwór szlachecki, ojciec podający ramię pannie młodej i szalona, beztroska zabawa do samego rana.

Wódka ta nie jest zapewne obca sercom i podniebieniom Polaków – od dawna stale gości na stołach imieninowych, kiedy to dźwięcznie dzwoniącymi o siebie kieliszkami goście gromko wznosili toast na cześć gospodarza. Przy niej to właśnie przypominają się najdawniejsze historie, wspomnienia i pieśni. Wiemy dobrze, jak trunek ten rozgrzewa serca, uśmiechy i żołądki. Żadnego wyboru, szczególnie tego weselnego, dokonać nie jest łatwo, ale w tym przypadku najlepsze wspomnienia powinny nas zawieźć prosto do wyboru Pana Tadeusza.

Stawiając na stole ten mocno schłodzony, ociekający wodą zacny alkohol, goście nie będą mieli wątpliwości o zamiarach organizatorów, co do charakteru wesela. Możemy się także spodziewać licznych toastów, gromkich oklasków i tańców z właściwym sobie, polskim przytupem. W takim klimacie nie musimy się martwić o kondycję gości, bo z pewnością zabawę weselną skończą z iście szlachecką klasą, ze słowami na ustach: „Poprawiny czas zacząć!”

2 komentarze

2 komentarze to “Najlepsza wódka na wesele”

  1. Wojtekon 29 cze 2013 at 20:54

    Tradycyjna polska żubrówka to też dobry wybór – klasycznie 😉

  2. DanGuon 22 mar 2014 at 12:12

    U nas będzie wódka Weselna z Polanina bardzo dobra!

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź