mar 05 2012

Wiosenne, barwne drinki

Opublikował o 08:37 w kategorii Drinki na różne okazje

Coś dla wielbicieli bąbelków – są barwne, zawadiackie i nadają się na wiosenne parapetówy, na beztroskie spotkania w gronie znajomych.

Musujące, lekkie wino odpowiada i nastolatkom i osobom nieco dojrzalszym, ceniącym sobie wykwintny smak alkoholu. Dla pań oraz panów proponujemy wariacje smakowe-drinkowe, które w mig przyprawią nas o dobry nastrój. I pozwolą z nadzieją oczekiwać rychłego ocieplenia klimatu. Do koktajli pasują owoce – świeże lub mrożone. Do dekoracji drinków – użyjmy kolorowych dodatków, barwionego szkła i całej plejady tęczowych rurek plus kostek lodu o fikuśnych kształtach.

Dwie wiosenne propozycje: Limas Asti & Słodki romans

Ten pierwszy specyfik szykujemy z połówki limonki, ze schłodzonego martini. Owoc ugniatamy, przysypujemy kruszonym lodem, dolewamy martini, następnie lekko mieszamy, Dekorujemy limonkową skórką.

Drugi smakołyk zawiera kilka kawałków pokrojonego grejpfruta, a także 100 ml zimnego martini. Kawałki owocu rozgniatamy, zalewamy alkoholem, następnie dekorujemy plasterkiem cytryny, jak również świeżymi listkami mięty.

Drinki z wódka najlepiej komponować wedle indywidualnych upodobań naszych wiosennych gości. Niektórzy preferują kwaskowate soki owocowe, okraszone promilami, inny decydują się na klasykę – wódkę z colą, z lodem i z cytrynką. Proporcje – do ustalenia. Życzmy miłego oczekiwania na 21 marca!

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź