sie 10 2011

Wódka Absolut i jej smaki

Opublikował o 10:36 w kategorii Ciekawostki

Wódka Absolut, chociaż doskonale w Polsce znana i popularna, produkowana jest w Szwecji, a dokładniej w miejscowości Ahus. Wytwarzana jest z konkretnej odmiany pszenicy i głębinowej wody.

Lars Olssnow Smith, w roku 1879, pracowała specjalny procedur jej destylacji, którego elementy wykorzystywane są przy produkcji Absoluta do dziś.

Ten rodzaj wódki dostępny jest aż w CZTERNASTU odmianach smakowych. Jednym z wariantów jest oczywiście czterdziestoprocentowa czysta wódka. Kolejne to cytrynowa (Absolut Citron), mandarynkowa (Absolut Mandarin), grapefruitowa (Absolut Ruby Red), pieprzowa (Absolut Peppar), malinowa (Absolut Raspberri), brzoskwiniowa (Absolut Apeach), waniliowa (Absolut Vanillia), gruszkowa (Absolut Pears), a także o smaku czarnej porzeczki (Absolut Kurant).

Poza nimi Absolut wyprodukował również odmiany o nazwach dodatkowych New Orleans, 100 oraz Level.

Marka Absolut znana jest na całym świecie, a jej sukces zawdzięcza się nie tylko smakowi i najwyższej jakości, ale także oryginalnemu projektowi butelki, który stał się znakiem rozpoznawczym marki, a którego autorem jest Boman. Na rynek światowy została wprowadzona w roku 1979.

Równie głośne i skuteczne są pomysłowe kampanie reklamowe, które prowadzone są przez firmę Absoluta. Wymienić można tu Absolut Art, Absolut Cities, Absolut Fashion, Absolut Oryginals i Absolut Generations.

Ostatnia z wymienionych była eksperymentem reklamowym, w którym udział wzięli młodzi artyści sztuk wizualnych, którzy proponowali własne, oryginale wariacje na temat butelki Absoluta i jej kształtu.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź