cze 19 2012

Znana marka rumu

Opublikował o 10:48 w kategorii alkohol

Rum to znany i lubiany trunek o bogatej historii. Jedną z najpopularniejszych marek produkujących ten trunek jest Havana Club.

 

Havana Club wyrosła z małej destylarni, którą w 1878 roku Jose Arechabal założył w Santa Cruz del Norte, niedaleko Havany. Historia jej powstania wiąże się ze specjalnym zamówieniem hiszpańskiej pary królewskiej, na stworzenie rumów charakteryzujących się delikatnym smakiem i aromatem. Wtedy też powstała Carta Blanca czyli rumy pełne aromatów i tak charakterystyczne dla Kuby. Tradycję ich produkcji kontynuował Jose Arechabal. W 1959 roku rodzina Arechabela opuściła Kubę i wyemigrowała do Hiszpanii, a następnie przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Od 1994 roku rum tej marki produkowany jest przez Havana Club International prowadzony we współpracy rządu kubańskiego z francuska marką Permod Ricard. Havana Club stworzyła osiem rodzajów rumu, z których każdy wspaniale nadaje się do robienia drinków.

Warto zaznaczyć, że rum produkowany przez Havanę Club wyrabiany jest zgodnie z wieloletnią tradycją. Rum produkowany jest z trzciny cukrowej. Uzyskaną z niej melasę

poddaje się fermentacji, która następnie destylowana jest w celu uzyskania aromatycznego spirytusu zwanego aguardiente. Aguardiente poddawany jest dojrzewaniu w dębowych beczkach, a następnie mieszany z czystym destylatem. W dalszych etapach przygotowania następuje kolejne dojrzewanie i mieszkanie. Aromat i kolor produkowanego rumu zależą od drewna z jakiego zbudowane są beczki. Po procesie starzenia rym miesza się z wodą i butelkuje.

Brak odpowiedzi

Trackback URI | Comments RSS

Wpisz Odpowiedź